Výsadba japonského javora

Okrasný javor - barevná ozdoba vaší zahrady | Magazín zahrada

Pro naše zahrádky mají význam méně vzrůstné druhy či kultivary javorů například javor dlanitolistý, javor japonský, javor ginnala, javor polní – babyka, javor mléčný – mléč a jiné.
magazinzahrada.cz/stromy-a-kere/okrasny-javor-barevna-ozdoba-vasi...

Pěstování japonských javorů 1

Dřeviny, které nejsou v pozdním období podzimu zdobné svými květy ani plody, ale mnohobarevným listovím, jsou nejrůznější druhy japonských javorů . Souhrnným názvem javor japonský nazýváme většinou skupinu kultivarů javoru.
zahrada-cs.com/se...BDch+javorů/

Okrasné javory: výsadba, řízkování, choroby - Okrasná zahrada

Podzim, ideální čas pro výsadbu. Choroby okrasných javorů. Japonské javory často trpí houbovými chorobami: Verticillium může způsobit i úplné odumření stromu.
ireceptar.cz/zahrada...okrasne-javory-vysadba-rizkovani...

Javor dlanitolistý (japonský javor) - Príma receptář

Zář 1102 Autor: Redakce. zakrsly japonsky javorJaponské javory jsou rozsáhlou rodinou asi 300 kultivarů, z nichž je většina vhodná i pro naše podmínky. . Nejzajímavější druhy japonských javorů: Acer conspicuum Red Flamingo
prima-receptar.cz/javor-dlanitolisty-japonsky-javor/

Prodej stromků | Detail produktu

Javor shirasavánský Latinský název: Acer shiroshawanum Aureum. Jeden z nejkrásnějších japonských javorů až se svítivě žlutými listy.. !! Nutná je výsadba do polostínu nebo chráněných poloh vůči ostrému letnímu slunci !! - Popálení listů
prodejstromku.cz/produkt/javor-shirasavansky/

Japonský zlatý javor 1ks | STARKL ESHOP

Japonský zlatý javor. Acer palm. ´Orange Dream´. Japonské javory představují vždy vrcholnou okrasu upravené zahrady. Když tento javor zjara raší, jeho nápadně.... Výsadba na balkoně
eshop.starkl.com/japonsky-zlaty-javor-1ks/

Výsadba japonského javoru - Rady ptáka Loskutáka - TV Nova

V následující reportáži si vysvětlíme nároky javoru dlanitolistého, řazeného mezi tzv. japonské javory a vysadíme jej na předzahrádce u rodinného domu. . Javor vysazujeme do připravené jámy. . Krátce po výsadbě nikdy nehnojíme!
loskutak.nova.cz/clanek/okrasna/vysadba-japonskeho-javoru.html

Vodní svět

. je ale ovlivněna především vzdušnou vlhkostí, což umožňuje růst i některých speciálních druhů, které v klasických záhonech prospívají hůře a kterým se v těchto místech velmi daří (japonské javory, hortenzie drsná, pierisy a pěnišníky).
vodnisvet.net/?p=vysadba

floranazahrade.cz/201103/javory.#8203;htm

Hlavním druhem, který nás zajímá především, je dobře známý javor dlanitolistý (Acer palmatum) a jeho četné kultivary. Dále do této skupiny patří také javor japonský (Acer japonicum) a javor shirasavánský (Acer shirasawanum)
floranazahrade.cz/201103/javory.htm

Japonské javory

3. Japonské javory u nás 3.1 Historie a introdukce japonských javorů do Evropy. Podle dalších historických zjištění byl první japonský javor Acer pal- matum v Čechách zasazen v roce 1835 v Královské oboře poblíž Praž- ského hradu.
ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/2088_preview.pdf